Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Drbákov - Albertovy Skály

Tato naučná stezka Vás provede národní přírodní rezervací vyhlášenou již roku 1933 s názvem Albertovy skály (dříve zvané skály Bílé). Jedná se o jedinečný soubor ekosystémů, typických pro střední Povltaví. Lokalita se nachází na strmých skaliskách a slunných stráních lemujících pravý Vltavský břeh naproti letoviska Smilovice. Trasa naučné stezky je dlouhá asi 6 km, z čehož minimálně polovina, vede skutečně vysokohorským terénem. Stezka vás provede překrásnými přírodními partiemi s několika úchvatnými skalními vyhlídkami na Vltavu. Po celé trase Vás bude provázet 11 informačních tabulí se zajímavými informacemi o historii a současnosti této jedinečné lokality. Toto překrásné místo by jste rozhodně neměli na svých toulkách Povltavím vynechat. Jedná se o skutečnou přírodní perlu tohoto kraje.

Pro dopravu ze Slap n./Vlt. je nejlépe použít automobil. Ten je nejlépe zaparkovat několik set metrů za obcí Nalžovické Podhájí, na rozcestí modré a žluté turistické značky zvaném „U křížku“. Je zde malé parkoviště a právě na tomto místě naučná stezka také začíná. Některé dny v letní sezoně je k dopravě též možno využít pravidelnou lodní linku Slapy – přehrada Orlík. K nástupu na stezku je nejlépe využít zastávky Oboz nebo Častoboř. O podrobnostech lodní dopravy na této trase je však dobré se předem informovat u provozovatele. Doprava na bicyklech je možná, je však nutno mít na paměti, že kola je nutno někam uschovat, jelikož samotnou trasu naučné stezky není možno v žádném případě na kole absolvovat. Oblast zachycuje mapa KČT č.38 / C5.

Webkamera

Vzduch voda

Poslední komentáře

 • Teplota vody Slapské přehrady

  Dobrý den, v současné době jsou obě čidla v provozu a funkční. Co se týče prezentace dat, já ve svém ...

  Číst dále...

   
 • Lodní zdvihadlo Slapy - vizualizace

  :-) jestli se tohle podaří dostat do konce a dát do provozu ,tak to bude víc než paráda.

  Číst dále...

   
 • Teplota vody Slapské přehrady

  ;-) v současné době je tedy teplomněr funkční nebo ne???díky za info JOSEF

  Číst dále...

Poslední inzeráty