Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Výstraha ČHMÚ na 21.7.

Výstraha rozšiřuje územní platnost na vysoké teploty na pondělí a nově vyhlašuje varování před silnými a velmi silnými bouřkami.

Příliv velmi teplého vzduchu ukončí v pondělí a úterý od jihozápadu studená fronta.

Nejvyšší denní teploty budou v neděli na většině území překračovat 31 °C. Ve východních Čechách, na Moravě a ve Slezsku jsou očekávány vysoké teploty i v pondělí.

Studená fronta bude doprovázená v pondělí a úterý silnými a velmi silnými bouřkami.

Velmi silné bouřky by se měly v pondělí vyskytovat zpočátku na jihozápadě a západě Čech, postupně i ve středních a částečně v severních a východních Čechách. Bouřková činnost bude pokračovat i v noci na úterý a během úterý bude od severozápadu zvolna slábnout. Bouřky budou ojediněle doprovázeny přívalovým deštěm s úhrny během krátké doby až kolem 70 mm, nárazy větru kolem 25 m/s (90 km/h) a kroupami. V oblastech zasažených přívalovým deštěm bude docházet k přechodným rychlým vzestupům hladin vodních toků i s dosažením SPA.

 

Silné bouřky s ojedinělými úhrny kolem 40 mm, nárazy větru kolem 20 m/s (70 km/h) a kroupami jsou očekávány na severovýchodě Čech, na Moravě a ve Slezsku, a to od pondělního odpoledne do úterního večera. Bouřky budou postupovat od jihu, východ a severovýchod území by měly zasáhnout pravděpodobně až v pondělí navečer a v noci na úterý.

Zpočátku se bude ještě vlivem přetrvávajícího suchého a teplého počasí v Jihomoravském kraji udržovat vysoké riziko vzniku požárů.

Doporučení ke zmírnění následků jevů:

V oblastech zasažených přívalovými srážkami lze očekávat rychlý odtok vody ze svahů, rychlé rozvodnění malých toků, potoků a jindy suchých koryt, zatopení níže položených míst, sklepů, podemletí komunikací apod.

Pro omezení škod silným nárazovým větrem zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně položené předměty (zahradní nábytek, slunečníky apod.), zabezpečit skleníky, stavební jeřáby apod.

Dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí úrazu větrem uvolněnými předměty, pádem ulomených větví apod. a zásahu bleskem.

Z důvodu možného přehřátí organismu doporučujeme:

Omezit tělesnou zátěž a nepobývat na přímém slunci v poledních a odpoledních hodinách.

Nenechávat děti, ale i zvířata, na přímém slunci, zejména ve stojících automobilech.

--+Vzhledem k suchu v Jihomoravském kraji v přírodě nerozdělávat oheň, nekouřit, vyhnout se používání přenosných vařičů i jiných zdrojů otevřeného ohně.

Vzduch voda

Poslední komentáře

 • Pozor - Nebezpečný pes!

  Dobry den vsem. Z nekterych komentaru je cloveku vazne spatne. Rozebirat zda cca 3 lety pes nezemrel ...

  Číst dále...

   
 • Pozor - Nebezpečný pes!

  Pane Huml, nevím kdo jste - mohl byste mi připomenout nějaký ten zážitek s námi? Opravdu velmi by mne ...

  Číst dále...

   
 • Pozor - Nebezpečný pes!

  všem kteří to tady bagatelizují přeji potkat pání Hamouzovou, ať tu mladší, nebo tu staší s jejich ...

  Číst dále...

Poslední inzeráty