Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Informace pro občany - cestovní pasy

Otisky prstů v cestovních dokladech od 1.dubna 2009
      Zákon č. 140/2008 Sb., kterým se mění některé zákony na úseku cestovních dokladů, stanoví,  že cestovní doklady s nosičem dat obsahující  údaje o otiscích prstů se vydávají ode dne 1. dubna 2009. Od tohoto data bude možné podat žádost o vydání cestovního pasu se strojově čitelnými údaji a s nosičem dat s biometrickými údaji (dále „e-pas“), který bude obsahovat otisky prstů. Otisky prstů se budou pořizovat u občanů starších 6 let, resp. u občanů, kteří ke dni podání žádosti dosáhli věku 6 let.
      V návaznosti na výše uvedené sdělujeme občanům, že  žádost o vydání e-pasu bez údajů o otiscích prstů mohou podat nejpozději do 24. března 2009.
Odstávka systému:
      V období od 25. března do 31. března 2009 budou obecní úřady obcí s rozšířenou působností odpojeny od systému CDBP (cestovní doklady s biometrickými prvky), a proto nebude možné podávat žádosti o vydání  e-pasu, provádět kontroly e-pasu  a předávat e-pasy.
Zprovoznění systému:   
  Informační systém  CDBP bude znovu spuštěn dne  1.dubna 2009.
Návštěva úřadu je možná každý den:
      Vzhledem k tomu, že se jedná o nově zavedenou technologii zpracovávání údajů, která se promítne do čekací doby,    žádáme občany,  aby pro podávání žádosti o e-pas  využívali všechny úřední dny (pondělí a středa od 8,00 do 17,00 hodin, úterý, čtvrtek a pátek od 8,00 do 12,00 hodin),  příp. využili možnosti objednání přes internet (http://www.mestocernosice.cz). 

Vzduch voda

Poslední komentáře

 • Pozor - Nebezpečný pes!

  všem kteří to tady bagatelizují přeji potkat pání Hamouzovou, ať tu mladší, nebo tu staší s jejich ...

  Číst dále...

   
 • Pozor - Nebezpečný pes!

  Ono by k napadení barnyho hlavně ani nedošlo, kdyby byl pod vlivem majiteky že?

  Číst dále...

   
 • Pozor - Nebezpečný pes!

  Paní Charvaátová, omlouvám se za vyjádření, ale ty vaše bláboly se stále opakují. Jak jste zmínila, tři ...

  Číst dále...

Poslední inzeráty