Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Nová kniha: Moráň - zaniklá ves při Vltavě

moran-obal-velkeNa počátku července se na trhu objevuje nová regionálně zaměřená publikace s názvem MORÁŇ - zaniklá ves při Vltavě .
Jde o obrazovou, historicko-vlastivědnou publikaci o vsi zaniklé po napuštění Slapské přehrady. Kniha se snaží pomocí dobových fotografií, map, dokumentů a doplňujících textů přiblížit veřejnosti zaniklou osadu Moráň (okres Příbram, obec Čím), po které se do dnešních dnů nedochoval ani ten místní název v mapách. Vznikla tak ojedinělá publikace s regionální tématikou snažící se čtenáři poutavou formou přiblížit zajímavou historii povltavského regionu.
Více informací o knize naleznete v přiložené anotaci a nebo na oficiálním webu knihy, kde je možno si prohlédnout i kompletní náhled publikace - www.foto-pavelcik.cz/moran .
Křes publikace proběhne dne 5. 7. 2011 při příležitosti slavnostního otevření muzea v Chotilsku s expozicemi z historie střední Vltavy a balonového létání a s informačním centrem. Program od 13.00 hod. Samotné otevření muzea a křest publikace od 15.00 hodin. Všichni jsou co nejsrdečněni zváni!

Vzduch voda

Poslední komentáře

 • Svoz velkoobjemového domovního a nebezpečného odpadu (09.10.2021 - 10.10.2021 )

  Obyvatelé by ocenili, kdyby se tuto informaci dověděli dříve! Díky.

  Číst dále...

   
 • Hasičského sbor Slapy - výročí 140 let - Hoří

  Fotky z akce jsou zde. (https://slapy.rajce.idnes.cz/140_let_Hasici_Slapy/) ...

  Číst dále...

   
 • Májový běh 2020 (23.5.2020)

  Letos opět Májový běh 22. 5. v 9h na Vyhlídce. Podrobnosti na www.slapskykulturnispolek.cz

  Číst dále...

Poslední inzeráty