Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

ČSOP obnoví naučnou stezku Svatojánské proudy

Český svaz ochránců přírody (ČSOP) plánuje obnovit naučnou stezku Svatojánské proudy, která vede skalnatým údolím řeky Vltavy mezi obcemi Štěchovice a Nové Třebenice.

 

Stezka se otevře 15. října a bude ji provázet 15 zastavení, která se budou věnovat okolní přírodě i historii, například umění vorařů. Bude se věnovat i jedné z prvních trampských osad Ztracená naděje. Pro cyklisty ale vhodná nebude ani poté.
Jednotlivá zastavení návštěvníkům odhalí zajímavosti z okolní přírody, včetně života v řece, historii obcí Štěchovice a Třebenice i stavbu zdejších přehrad. Naučná 8,5 kilometru dlouhá stezka zde už vznikla před 30 lety a patřila k největším turistickým lákadlům v zemi, později však zpustla.

Na děti budou na nové cestě čekat různé interaktivní prvky a dvě nová odpočívadla. Naučné cedule budou navíc obsahovat i takzvané QR kódy.  Pomocí chytrého telefonu si tak návštěvníci budou moci tyto kódy nahrát a poslechnout trampské písně nebo prohlédnout fotogalerie. Více informací je k dispozici www.cev-zvonecek.cz.

Vzduch voda

Poslední komentáře

 • Svoz velkoobjemového domovního a nebezpečného odpadu (09.10.2021 - 10.10.2021 )

  Obyvatelé by ocenili, kdyby se tuto informaci dověděli dříve! Díky.

  Číst dále...

   
 • Hasičského sbor Slapy - výročí 140 let - Hoří

  Fotky z akce jsou zde. (https://slapy.rajce.idnes.cz/140_let_Hasici_Slapy/) ...

  Číst dále...

   
 • Májový běh 2020 (23.5.2020)

  Letos opět Májový běh 22. 5. v 9h na Vyhlídce. Podrobnosti na www.slapskykulturnispolek.cz

  Číst dále...

Poslední inzeráty