Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Velikonoční tradice ?

Letošní  velikonoce byly jako vždy vydařené. Nepršelo, všude bylo pro malé koledníky připraveno nějaké to vajíčko (většinou uvařené). Čokoládičky a lízátka se v košíčkách koledníků také objevily. Co je však nejzajímavější? Ve Slapech a možná i jinde se koledníci marně sháněli po holkách, slečnách a kamarádkách. Většinou to „odskákala“ maminka či babička. Pokud si myslíte, že se děvčata poschovávala po půdách, sklepích a pod maminčinou sukní, jste na omylu. Holky zvesela pobíhaly od rána po vsi s košíčky a koledovaly až se Slapy otřásaly. Takovou pěknou tečkou za těmito svátky jara bylo, když jsem otevřel po zazvonění dveře a vzápětí mě začala „mydlit“ nějaká 18-náctka. Prý aby mi to nebylo líto.
Když jsem to viděl, dostal jsem chuť začít slavit vánoce 10.listopadu, přitom si ozdobit kaktus vajíčky a k večeři si místo kapra se salátem dát rajskou omáčku s bramborami. Jaképak tradice ne?

Vzduch voda

Poslední komentáře

 • Helena Fedievová přezdívaná Vltavěnka

  Jezdila jsem do Slap k babičce a v létě jsme často byli na Ždáni. Vltavěnku si pamatuji když vybírala ...

  Číst dále...

   
 • Helena Fedievová přezdívaná Vltavěnka

  krásná vzpominka na mladi, ja jezsil na Zdan cca od 64roku a csto jsme ji tam vidavali

  Číst dále...

   
 • Na kole ze Slap do údolí Kocáby

  Děkuji za zajímavý tip na výlet. Není to pro cyklisty typu Třeboňsko. Jeli jsme z Nového Knína ...

  Číst dále...

Poslední inzeráty