Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Po druhé světové válce

Prvním předsedou MNV po 2. světové válce byl řídící učitel Karel Suchý, který již za války vedl ilegální národní výbor Slap. Karel Suchý se záhy funkce vzdal, neboť škola, nedostatek učitelů a jeho vleklá srdeční choroba mu znemožňovala zastávat obě funkce. Jeho nástupcem se stal Josef Hájek, který zastával před tím několik let funkci starosty. Pozdějšími předsedy byli František Blažek, Josef Jůna, Antonín Šín, Josef Kročák, Vítězslav Kremina, Bohuslav Pospíšil a Antonín Dvořák.


V roce 1949 byla zahájena stavba Slapské přehrady. Elektrárna byla postavena v letech 1949 - 55. Přehrada je umístěna v úzké soutěsce na začátku Svatojánských proudů a má originální konstrukční řešení. Pod čtyřmi přelivy 15 x 8 m s kapacitou 3 000 m3/s je přímo v tělese hráze umístěna strojovna elektrárny, veškeré pomocné provozy a administrativní místnosti. Hráz přehrady je vysoká 65 metrů. Tato stavba velmi změnila vzhled okolí Slap a také život v obci.  Ihned po naplnění přehrady začaly stavby rekreačních chat, v současné době jich je na katastrálním území Slap téměř 900.
Do roku 1951 byly Přestavlky samostatnou obcí a měly i svoje zastupitelstvo. Po dlouhou dobu tam byl starostou František Havlíček, kterého vystřídal Jan Zeman. Ten tuto funkci zastával až do sloučení se Slapy. Ve stejné době, kdy se naše obce spojili, přenechaly Slapy Zadní Konce Štěchovicům.
Teprve od roku 1974 má obec svůj vlastní úřad. Nejprve sídlil v obecním domě (nynější zdravotní středisko), pak v přízemí soukromého rodinného domku, než se podařilo zakoupit dům číslo 72, který kdysi patřil slapskému lékaři MUDr. Kahlerovi.
Prvním starostou obce po sametové revoluci se stal František Neužil, kterého poté na dlouhou dobu vystřídal František Vosmík. Současným starostou je Ing. František Neužil. Starosty za první republiky se nám zatím nepodařilo zjistit, neboť se ztratila obecní kronika. Slapy mají kroniku pouze od roku 1945.

Vzduch voda

Poslední komentáře

 • Omezení provozu na silnici č. II/102 - (rok 2020)

  Pánové, pláčete na špatném hrobě - jestli mate namitky a pripominky, tak jdete na web Štěchivic.

  Číst dále...

   
 • Omezení provozu na silnici č. II/102 - (rok 2020)

  příspěvek smazán z důvodu vulgarismu????!!!! TAK TO PŘECI NĚKDO ČTE? ale neodpoví na NIC!!!!! Zkrátka ...

  Číst dále...

   
 • Omezení provozu na silnici č. II/102 - (rok 2020)

  Uzavření celého kopce bude znamenat další ránu pro podnikatele ve Slapech a okolí,ztrátu celé sezony-Co ...

  Číst dále...

Poslední inzeráty