Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

VE Štěchovice

 Vodní dílo Štěchovice I bylo postaveno v letech 1938-44. Přehrada je betonová s žulovým obkladem vysoká 22,5 m, 120 metrů dlouhá s pětí přelivnými poli. Nádrž vodního díla o délce 9,4km  končí pod elektrárnou Slapy. Slouží k vyrovnání kolísavého odtoku ze špičkové elektrárny Slapy. Spolu s nádrží ve Vraném vyrovnává odtok z vltavské kaskády. Plavební komora při pravém břehu umožňuje plavidlům překonat spád až 20, m.

Středotlaká elektrárna je vybavena dvěma soustrojími s Kaplanovými turbínami.Generátory vyrábějí proud o napětí 10,5kV. Součástí elektrárny je venkovní rozvodna 110kVa blokové transformátory.

Přečerpávací elektrárna Štěchovice II byla vybudována v letech 1941-47 a po dlouholetém provozu byla v roce 1991 odstavena. Výstavba nové PVE byla dokončena v roce 1996. Nová elektrárna využívá původní horní nádrž na Homoli, z velké části i přivaděče a část elektrorozvodného zařízení.Místo dvou původních soustrojí je vybavena jedním soustrojím s reverzní Francisovou turbínou a motorgenerátorem o výkonu 45 MW, soustrojí je umístěno v podzemní strojovně asi 50m od původního.Spád je 209 až 219 metrů, maximální výkon 48 MW, příkon při čerpání 51 MW.

Vzduch voda

Poslední komentáře

 • Omezení provozu na silnici č. II/102 - (rok 2020)

  nedá mi to :lol: : https://www.youtube.com/watch?v=djFcjDyaZNY

  Číst dále...

   
 • Uzavírka silnice II/102 ve Štěchovicích

  Prosím zapomeňte na jízdu v době uzavírky kopcem mezi Slapy a Štěchovice, majitel lesů (Lesy Slapy?) ...

  Číst dále...

   
 • Uzavírka silnice II/102 ve Štěchovicích

  Dobry den. V části "úřední deska" je menu z názvem "Uzavírka silnice č. II/102 - Štěchovice - Slapy..." ...

  Číst dále...

Poslední inzeráty