Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Vodní záchranná služba

JAK VOLAT O POMOC ?!
V případě potřeby pomoci, nebo lékaře záchranné služby v oblasti Slapské přehrady, se obracejte na linku tísňového volání Zdravotnické záchranné služby Praha - venkov, číslo 155 (vždy bez předvolby). 
Je rovněž možné kdykoliv využít přímý tísňový telefon Vodní záchranné služby: 607 962 552 a to 24hod / nonstop

V případě volání na tísňové číslo 155, vždy postupujte podle instrukcí dispečerky záchranné služby. Zachovejte klid.
Pokud Vám dispečerka záchranné služby sdělí, že na pomoc vyjíždí záchranný člun, tak na něj čekejte v těsné blízkosti vody. Pro pilota člunu je důležité znát co nejlépe místo, kde se nacházíte (např. říční kilometrovník, název kempu, viditelné stavby, apod). Čluny VZS i ZZS Praha-Venkov jezdí i v noci. Jediné omezení může být velmi hustá mlha nad hladinou. 

Pokud pojede na pomoc sanitní vůz, udejte co nejlépe Vaší přesnou polohu a čekejte na příjezd sanitního vozu u hlavní komunikace a následně ho navádějte na místo. Orientace zejména ve velkých kempech a chatových oblastech je pro posádku velmi složitá a nepřehledná. V případě těžkého stavu pacienta může na místo letět vrtulník Letecké záchranné služby. Ujistěte se, zda je v místě přistání vrtulníku možné. Udání chybné nebo nepřesné polohy má za následek zpoždění pomoci i o desítky minut !!!

Pokud jste s pacientem sami, nenechávejte ho v žádném případě bez dozoru! I banální případ může mít rychlý spád a těžké následky. Pošlete někoho čekat na příjezd záchranářského člunu, sanitky nebo přílet vrtulníku. 

Pilota člunu na místo přistání upozorníte máváním rukou, tričkem nebo třeba ručníkem. V noci použijte baterku, reflexní materiál (bílý ručník) apod. Člun je vybaven vyhledávacím reflektorem a v případě Vaší nejasné polohy si břeh osvítí ! 

Lidé velmi často jen stojí na břehu a domnívají se, že je posádka člunu pozná. To je omyl ! Dejte co nejviditelněji o sobě vidět, na projíždějící člun lidé mnohdy mávají pro zábavu.

Pokud nevíte, jak postiženému pomoci a chtěli byste své vědomosti před létem zlepšit, prohlédněte si odkazy v sekci Záchranná služba. Pokud nevíte jak dotyčnému pomoci, dispečerka je schopná Vám dálkově asistovat. V případě těžkého stavu pacienta s Vámi může dispečerka po celou dobu do příjezdu posádky hovořit a radit co a jak správně dělat. Nebojte se říci "já nevím co mám dělat" a nepanikařte !

Chcete se dozvědět více o tom jak postupovat ? Podívejte se na stránky:

Územního střediska záchranné služby Středočeského kraje

Zachrannasluzba.cz

Vzduch voda

Poslední komentáře

 • Zámecký ples (2.12.2022)

  Fotky z plesu jsou zde. (https://slapy.rajce.idnes.cz/2.12.2022_zamecky_ples_-_zamek_Slapy/) ...

  Číst dále...

   
 • Trailpark Slapy - První sjezd (30.9.2022)

  Fotky z akce jsou tady. (https://slapy.rajce.idnes.cz/30.9.2022_Trailpark_Slapy/) ...

  Číst dále...

   
 • Volby do zastupitelstva obce - Výsledky (24.9.2022)

  Hurá, máme nové zastupitelstvo! Zrno se oddělilo od plev. :lol:

  Číst dále...

Poslední inzeráty